Transport a Mandat w Niemczech

Transport a Mandat w Niemczech – pojęcia wzajemnie przenikające się…

W branży transportowej – przy setkach zleceń transportowych realizowanych przez Polski Transport, przy „domykaniu spraw”, aby spełnić obwarowania MiLoG, czy francuskiego Loi Macron – może się przytrafić, że pewne wymogi zostaną przeoczone.

bag

W ramach walki z „dumpingiem socjalnym” organy niemieckie, francuskie, austriackie stosują coraz bardziej restrykcyjną wykładnie przepisów, które dotychczas zdawały się być jednoznaczne. W ferworze walki – łatwo zatem o przypadkowe zaniechanie.

Sytuacja standardowa to brak wymaganych dokumentów przez kierowców, przekroczenie czasu jazdy, czy skróconego odpoczynku. Niekiedy sytuacje są ewidentne, ale nie zawsze.

Transport a Mandat w Niemczech

Należy z całą mocą podkreślić, że nie zawsze mandaty są nakładane w sposób zasadny.

Niemieckie służby chętnie przypisują zamiar popełnienie naruszenia, pomimo że mamy do czynienia z nieumyślnym zachowaniem. Upraszczanie stanów faktycznych i stosowanie interpretacji, która nie jest korzystna kierowcom / firmom transportowym bywa standardem.

Mandaty nałożone w Niemczech można zwalczać. Często sprawa jest warta fatygi, jak w przykładowej sprawie, gdzie kara wraz kosztami przekraczały kwotę 3.150 Euro.

We wpisie Mandat w Niemczech – Jak się odwołać? zostały zdefiniowane podstawowe wymogi dla sporządzenia odwołania od kar nakładanych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii tj. krajach NASu.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Paweł Wróblewski

ADWOKAT - SYNDYK
Jako Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze oraz Doradca Restrukturyzacyjny / Syndyk legitymujący się licencją nr 1246 - Ministerstwo Sprawiedliwości zajmuję się prowadzeniem postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. W swojej praktyce zajmuje się także prawem karnym, w tym w szczególności tematyką związaną z prawami osób podejrzanych, oskarżonych, a także i skazanych. Ukończyłem polskie studia prawnicze na UAM w Poznaniu oraz niemieckie studia prawnicze na EUV we Frankfurcie.

Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

2 komentarze do wpisu „Transport a Mandat w Niemczech”

  1. Niedawno doszla do mnie informacja,że BAG nie może naliczyć mandatu wiecej niż trzykrotność przewoźnego. Czy jest to prawdą?czy ogolnie przepisy DE to regulują?

    • Witam, regulacja, o której Pani pisze nie jest mi znana. Jeżeli Pani się natknie na źródło takich informacji, zapraszam do podzielanie się wiedzą. wyrazy szacunku

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.