Projekt Myśl Jak Adwokat – Test Wiedzy Prawo Karne / Wykroczeń

1. Podpisywanie się cudzym imieniem i nazwiskiem – tj. za kogoś – jest:
2. Kradzież rzeczy należącej do osoby trzeciej to tzw. zabór w celu przywłaszczenia tj. włączenie obcego przedmiotu do własnego majątku. Kradzież jest:
3. Dokonana kradzież pieniędzy na szkodę tej samej osoby, realizowana przez sprawcę z góry powziętym zamiarem w taki sposób, aby kwoty skradzione zostały rozdrobnione, a czas popełniania czynu rozciągnął się w czasie – według następującego schematu: - pierwszy czyn: 01.04.2017 r. – 300 PLN; - drugi czyn: 04.04.2017 r. – 400 PL;, - trzeci czyn: 07.04.2017 r. – 500 PLN: stanowi:
4. Przeklejenie w supermarkecie kodu kreskowego pomiędzy produktami w taki sposób, aby droższy produkt podczas skanowania legitymował się niższą ceną:
5. Doszło do zdarzenia, które polegało na tym, że 2 osoby pobiły inną osobę, a „obserwator” - nie uczestnicząc bezpośrednio z zajściu - zagrzewał sprawców do działania, mobilizował okrzykami do wymierzania kolejnych ciosów, nagrywał całość zdarzenia celem umieszczenia na portalu społecznościom. Zachowanie „obserwatora”
6. Skonfliktowany małżonek zabiera w celu przewłaszczenia należący do niego oraz do drugiego małżonka przedmiot np. jeden z małżonków wynosi z domu - i ukrywa bez zgody drugiego z małżonków –wartościowy objęty wspólnością majątkową obraz. W takim przypadku małżonek dokonujący zaboru mienia:
7. Próba ucieczki przed patrolem policji przez kierującego pojazdem mechanicznym, który po zatrzymaniu okazuje się być trzeźwym kierującym:
8. Żona podejrzewa męża o zdradę. Celem rozwiania wątpliwości „wypożycza” od agencji detektywistycznej specjalistyczny sprzęt do nagrywania tzw. „pluskwę”, a następnie umieszcza urządzenie w pojeździe podejrzewanego o nielojalność męża. Takie zachowanie żony:
9. Firma od wielu lat prowadzi działalność gospodarczą. W sytuacji grożącej upadłości, jej członkowie postanawiają zaspokoić roszczenia jedynie niektórych kontrahentów. Klucz według, którego następuje zaspokojenie wierzycieli to m.in. osobista sympatia właścicieli firmy, ich relacje rodzinne. Zachowanie właścicieli firmy jest:
10. Palenie papierosów na przystanku autobusowym jest: