WARUNKOWE PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE OD ODBYWANIA RESZTY KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI STAJE SIĘ FAKTEM

Wrocław – Miasto Mostów.

Odległość od Gorzowa Wielkopolskiego – około 300 km.

Cel – warunkowe przedterminowego zwolnienie od odbywania reszty kary pozbawienia wolności.

Cel staje się faktem.

ZK Wrocław

ZK Wrocław

DSC_2250

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Paweł Wróblewski

ADWOKAT - SYNDYK
Jako Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze oraz Doradca Restrukturyzacyjny / Syndyk legitymujący się licencją nr 1246 - Ministerstwo Sprawiedliwości zajmuję się prowadzeniem postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. W swojej praktyce zajmuje się także prawem karnym, w tym w szczególności tematyką związaną z prawami osób podejrzanych, oskarżonych, a także i skazanych. Ukończyłem polskie studia prawnicze na UAM w Poznaniu oraz niemieckie studia prawnicze na EUV we Frankfurcie.

10 myśli na temat „WARUNKOWE PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE OD ODBYWANIA RESZTY KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI STAJE SIĘ FAKTEM

  1. Witam. Świetny blog – pomoże mi w nauce do wrześniowego egzaminu z prawa karnego. Niemniej, mam pytanie z innej beczki 🙂 Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zadośćuczynienie – otrzymania należności pieniężnych na gruncie postępowania cywilnego, w przypadku, gdy przestępstwo się przedawniło? Chodzi o molestowanie nieletniej przez członka rodziny w roku 1997/8 oraz 2006. Wcześniej, w 1993 roku ta sama osoba dokonała próby gwałty na innej nieletniej. Czy tę sprawę da się w jakiś sposób „ruszyć”?

  2. Witam, jedna ma 24, druga (ta z 93roku) ma 37 lat. Chodzi mi tylko o to, czy po prostu istnieje możliwość podjęcia jakichkolwiek działań w tej sprawie, pomimo przedawnienia.

    • Proszę skierować swoją uwagę na art. 442 [1] § 2 k.c. – nie jest konieczny w takim przypadku wyrok karny – sąd cywilny dokonuje własnych ustaleń i oceny. Należy zwrócić uwagę na przepisy intertemporalne zarówno z k.c. jak i z k.k.

  3. Witam mam pytanie mój chłopak siedzi w areszcie śledczym 6 miesięcy. Ogólnie ma 3 lata do odsiadki. Ja jestem w ciązy jestem w 36 tygodniu i ciążą zagrożona czy mój chłopak ma szanse na przerwę w karze w takim przypadku? dodam że jestem niepełnoletnia. Napisał już pismo i za 2 tyg. ma mieć rozprawę i chciała bym wiedzięc na co mam być przygotowana czy ma szanse czy nie?

  4. Witam mam pytanie o proszę o odpowiedź. Mój ko knkubent miał przerwę w karze oczywiście negatywna dotyczyła ona mojego stanu zdrowia .Jestem po opera no kręgosłupa mam napisane że cytuje nie mogę wykonywać żadnych prac domowych,potrzebuje stałej opieki drugiej osoby no i co się dowiadujemy że nie dostanie przerwy w karze po iewaz ja jeżdżę regularnie na widzenia ,Ale ja samochodu nie prowdże tylko mnie przywoza ..chodzi mi oto czy to był powód żeby nie dosat tej przerwy ,
    Proszę o dpo

  5. Witam moj brat dostal 6lat wyroku w austrii i mysli by sie przenieść do polski ma juz odsiedziane 18msc czy w polsce bedzie mial szanse na warunkowe zwolnienie po odbyciu polowy kary czy 2/3 tak jak w austrii czy nikłe są na to szanse ? Osoba pierwszy raz karana.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.