WARUNKOWE PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE OD ODBYWANIA RESZTY KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI STAJE SIĘ FAKTEM

Wrocław – Miasto Mostów.

Odległość od Gorzowa Wielkopolskiego – około 300 km.

Cel – warunkowe przedterminowego zwolnienie od odbywania reszty kary pozbawienia wolności.

Cel staje się faktem.

ZK Wrocław

ZK Wrocław

DSC_2250

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

10 komentarzy do wpisu „WARUNKOWE PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE OD ODBYWANIA RESZTY KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI STAJE SIĘ FAKTEM”

 1. Witam. Świetny blog – pomoże mi w nauce do wrześniowego egzaminu z prawa karnego. Niemniej, mam pytanie z innej beczki 🙂 Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zadośćuczynienie – otrzymania należności pieniężnych na gruncie postępowania cywilnego, w przypadku, gdy przestępstwo się przedawniło? Chodzi o molestowanie nieletniej przez członka rodziny w roku 1997/8 oraz 2006. Wcześniej, w 1993 roku ta sama osoba dokonała próby gwałty na innej nieletniej. Czy tę sprawę da się w jakiś sposób „ruszyć”?

  Odpowiedz
 2. Witam, jedna ma 24, druga (ta z 93roku) ma 37 lat. Chodzi mi tylko o to, czy po prostu istnieje możliwość podjęcia jakichkolwiek działań w tej sprawie, pomimo przedawnienia.

  Odpowiedz
  • Proszę skierować swoją uwagę na art. 442 [1] § 2 k.c. – nie jest konieczny w takim przypadku wyrok karny – sąd cywilny dokonuje własnych ustaleń i oceny. Należy zwrócić uwagę na przepisy intertemporalne zarówno z k.c. jak i z k.k.

   Odpowiedz
 3. Witam mam pytanie mój chłopak siedzi w areszcie śledczym 6 miesięcy. Ogólnie ma 3 lata do odsiadki. Ja jestem w ciązy jestem w 36 tygodniu i ciążą zagrożona czy mój chłopak ma szanse na przerwę w karze w takim przypadku? dodam że jestem niepełnoletnia. Napisał już pismo i za 2 tyg. ma mieć rozprawę i chciała bym wiedzięc na co mam być przygotowana czy ma szanse czy nie?

  Odpowiedz
 4. Witam mam pytanie o proszę o odpowiedź. Mój ko knkubent miał przerwę w karze oczywiście negatywna dotyczyła ona mojego stanu zdrowia .Jestem po opera no kręgosłupa mam napisane że cytuje nie mogę wykonywać żadnych prac domowych,potrzebuje stałej opieki drugiej osoby no i co się dowiadujemy że nie dostanie przerwy w karze po iewaz ja jeżdżę regularnie na widzenia ,Ale ja samochodu nie prowdże tylko mnie przywoza ..chodzi mi oto czy to był powód żeby nie dosat tej przerwy ,
  Proszę o dpo

  Odpowiedz
 5. Witam moj brat dostal 6lat wyroku w austrii i mysli by sie przenieść do polski ma juz odsiedziane 18msc czy w polsce bedzie mial szanse na warunkowe zwolnienie po odbyciu polowy kary czy 2/3 tak jak w austrii czy nikłe są na to szanse ? Osoba pierwszy raz karana.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.