GRZYWNA NA TERENIE NIEMIEC

Wielu Polaków w swojej przeszłości popadło w konflikt z prawem niemieckim.

Dawne czyny mają jednak wpływ na ich sytuację prawną, bo oto okazuje się, że ciążą na nich wysokie kary grzywny, czy zobowiązania nałożone przez Zollamt.

Zmienia się specyfika działalności i nagle okazuje się, że osoba, która miała konflikt chce „wjechać” do Niemiec, ale obawia się, czy nie zostanie zatrzymana za nieuiszczoną grzywną.

Proponowanym rozwiązaniem jest rozłożenie na raty grzywny lub zobowiązań podatkowych z terenu Niemiec.

W tym zakresie jest dokonywana wstępna analiza sytuacji majątkowej Klienta.

Rozłożenie grzywny na raty stanowi swego rodzaju glejt, że oto dana osoba jest w kontakcie z niemieckimi organami i odbywa nałożoną karę.

Brak zatem podstaw do zatrzymania takiej osoby.

Spokojnie spłacając wymierzoną karę, można funkcjonować po stronie niemieckiej.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Paweł Wróblewski

ADWOKAT - SYNDYK
Jako Adwokat wpisany na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze oraz Doradca Restrukturyzacyjny / Syndyk legitymujący się licencją nr 1246 - Ministerstwo Sprawiedliwości zajmuję się prowadzeniem postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. W swojej praktyce zajmuje się także prawem karnym, w tym w szczególności tematyką związaną z prawami osób podejrzanych, oskarżonych, a także i skazanych. Ukończyłem polskie studia prawnicze na UAM w Poznaniu oraz niemieckie studia prawnicze na EUV we Frankfurcie.

Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

37 komentarzy do wpisu „GRZYWNA NA TERENIE NIEMIEC”

 1. Witam co zrobić w takiej sytuacji . Mój mąż zostawił samochód w Niemczech i zjechał do Polski jego kolega w Niemczech przejechał na czerwonym świetle jego samochodem jak jechał do pracy i przyszła kara grzywny na męża 200 € I zakaz na 1 miesiąc prowadzenia pojazdów . Jak przepisać to na kolegę męża ?

 2. Witam moj mąż dostał kare grzywny w wysokosci 1350 euro za prowadzenie pojazdu pod wplywem alkoholu w Niemczech przyszło mu do zapłaty pismo w tej sprawie. Czy mozna do nich napisac o rozlozenie na raty kary grzywny ?Nie ukrywam ze nie jestesmy w stanie zaplacic tej kwoty jednorazwo.

  • Witam. W zime zostalem przylapany na kradzierzy w sklepie, spedzilem noc w areszcie po czym, po zaplaceniu 400e zostalem wypuszczony i zapewniony, ze jest po sprawie.. Dzis dostaje pismo z grzywna 75 stawek x30… jest sens odwolywania sie ? Pozdrawiam

   • Witam, w takich sprawach rekomenduję niezwłoczny kontakt z Kancelarią – poza forum, tak aby móc zachować terminy na działanie. Pozdrawiam

 3. Witam narzeczony odsiaduje kare grzywnej w niemczech czy moge napisac pismo o zwolnienie z zk i rozlozenie grzywnej na raty? Obecnie narzeczony jest jedynym zywicielem rodziny

 4. Witam, co grozi za zarzut – nieumyślne zranienie kogoś innego i – prowadzenie pojazdu chociaż na w skutek wad fizycznych lub umysłowych nie byłem w stanie (wypadek samochodowy, zmęczenie). Pozdrawiam!

 5. Witam. Nieumyślnie wyniosłam coś z mediamarkt. Oskarżono mnie o kradzież. Była policja itd czekam na list z grzywną. Dodam że nigdy nie byłam karana i żadnych konfliktów z prawem ani na terenie Polski ani w Niemczech. Jakiej grzywny mogę się spodziewać?

   • Witam,
    Na początku roku złapano mnie na terenie Niemiec podczas prowadzenia pod wpływem thc, dostałem 1600 euro mandatu i 2 mies zakazu prawa jazdy. Grzywnę rozłożyłem na raty po 150x 12. Wpłaciłem 3 raty jednak moja sytuacja finansowa drastycznie się zmieniła, nie zapłaciłem raty 4 a teraz zbliża się termin zapłacenia raty 5 na która również nie mam pieniędzy. Niedawno przyszło do mnie pismo ze rata 4 nie została uiszczona i w takim wypadku mam 2 tyg na zapłacenie całości. Czy jeżeli zatrzyma mnie policja niemiecka, będę musiał ,,odsiedzieć” wyznaczona karę? Jestem jedynym żywicielem rodziny, żona wraz z dzieckiem. Czy Od momentu upłynięcia tych 2 tyg które minęły policja może mnie zatrzymać czy musi minąć jakiś okres czasu na orzeczenie sądu? Proszę o odpowiedz.

    • Witam, jeżeli kara grzywny nie została jeszcze zamieniona na zastępczą karę pozbawienia wolności, to takie ryzyko nie jest duże. Nawet jeżeli Panu odwołano raty, może Pan je nadal spłacać i obniżać tym samym zadłużenie, aż do całkowitej spłaty.

 6. Witam. Jakiś czas temu dostałam list z Niemiec wyłącznie w języku niemieckim abym zapłaciła w ciągu 14dni kare grzywny. List przyszedł zwykłym listem, nie był to list polecony. Czy jest możliwość oszustwa?

  • Witam, jest taka możliwość, jednakże organy niemieckie nie zawsze doręczają listy przesyłką poleconą. Zatem list zwykły nie jest niczym niezwykłym.

   • Dostałem grzywnę bądź mandat 600 € za jadę pod wpływem THC i zakaz na 1 miesiąc prowadzenia pojazdów 2 lata temu ,nie spłaciłem. Dzisiaj dowiedziałem się ze szuka mnie policja. Co mi grozi za to ? I czy jak zapłacę to pozbędę się konsekwencji . Proszę o odpowiedz ponieważ zdecyduje się na pańska pomoc w tej sprawie. Mariusz

 7. Witam złapała mnie kiedyś policja w niemczech pod wpływem bez prawa jazdy zapłaciłem kaucję żeby wyjść 650 € i wrócił do pl przyszło pismo że mam zakaz jeżdżenia po niemczech pół roku i dopłacić muszę do kaucji 300€ oczywiście nie zapłaciłem tego i mam czy umorzono to czy mogę to jakoś spłacić gdzie się można dowiedzieć takich rzeczy .nadmienię że miałem kontrolę Zolli i puścili mnie to było jakieś 4-5 lat temu

 8. Po jakim okresie przedawnia się kara grzywny w Niemczech i czy okres przedawnienia może zostać wydłużony,
  Grzywna 30 stawek dziennych 2013 oraz 130stawek dziennych 2013 r.bardzo dziękuję za odpowiedz

 9. Witam. Będąc przejazdem w Niemczech otrzymałem 500 euro grzywny od urzędników celnych. Urzędnicy odstapili od wniesienia zabezpieczenia i kazali czekać na pismo. Problem jest taki że było to pod koniec marca a pisma nadal nie ma. Jestem cały czas pod adresem jaki podałem celnikom.
  Czy mam jakąś możliwość uzyskania informacji czy to pismo zostało wysłane?

  • Dzień dobry, czy sprawa znalazła szczęśliwe dla Pana zakończenie? W takich sprawach rekomenduję kontakt z Kancelarią poza forum. Pozdrawiam

 10. Witam, czy Pan za opłata jest w stanie ustalić czy mam do zapłacenia karę grzywny, wiem ze sprawa raczej jest w toku, ale nie wiem czy jakas korespondencja mnie obeszła.?

 11. Witam
  Mam takie pytanie sasiadka posadzila mnie o wyrzucenie kota przez okno z pierwszego miejsca, sprawę opisała na fb która nigdy nie miała miejsca. Mieszkam w Niemczech co mogę z tym zrobić? Dziękuję za Informacje

  • Witam, rozumiem, że powyższe jest niezgodne z prawdą. Pozew o naruszenie dóbr osobistych / wezwanie do zaniechania dalszych naruszeń. Ewentualnie odpowiedzialność karna za zniesławienie. Pozdrawiam

 12. Witam,
  Brat przekroczył prędkość poruszając się w Niemczech na autostradzie (przekroczył o 52km) dostał zdjęcie z fotoradaru i pismo w którym musiał podać czy to on prowadził pojazd (przyznał się że to on). Teraz dostał kolejne pismo w którym otrzymał mandat 508€, 2 punkty karne i ma zdać prawo jazdy na miesiąc czasu. Czy niemiecka policja ma do tego prawo, czy mogą mu zatrzymać prawo jazdy kiedy nie jest ich obywatelem i był tam tylko przejazdem?

  • Witam, jak najbardziej środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec jest możliwy do nałożenia i to niezależnie od obywatelstwa. Ten zakaz będzie jednak dotyczyć DE.

    • Witam, zależy jaka sprawa, jaki podmiot nakłada karę. Szczegóły są zawarte w dokumentach. Niekiedy obowiązuje fikcja prawna, iż zakaz zaczyna obowiązywać po upływie XYZ miesięcy od dnia uprawomocnienia się mandatu. W tym terminie natknięcie się na kontrolę będzie traktowane jako złamanie zakazu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.