Transport a Mandat w Niemczech

Transport a Mandat w Niemczech – pojęcia wzajemnie przenikające się…

W branży transportowej – przy setkach zleceń transportowych realizowanych przez Polski Transport, przy „domykaniu spraw”, aby spełnić obwarowania MiLoG, czy francuskiego Loi Macron – może się przytrafić, że pewne wymogi zostaną przeoczone.

bag

W ramach walki z „dumpingiem socjalnym” organy niemieckie, francuskie, austriackie stosują coraz bardziej restrykcyjną wykładnie przepisów, które dotychczas zdawały się być jednoznaczne. W ferworze walki – łatwo zatem o przypadkowe zaniechanie.

Sytuacja standardowa to brak wymaganych dokumentów przez kierowców, przekroczenie czasu jazdy, czy skróconego odpoczynku. Niekiedy sytuacje są ewidentne, ale nie zawsze.

Transport a Mandat w Niemczech

Należy z całą mocą podkreślić, że nie zawsze mandaty są nakładane w sposób zasadny.

Niemieckie służby chętnie przypisują zamiar popełnienie naruszenia, pomimo że mamy do czynienia z nieumyślnym zachowaniem. Upraszczanie stanów faktycznych i stosowanie interpretacji, która nie jest korzystna kierowcom / firmom transportowym bywa standardem.

Mandaty nałożone w Niemczech można zwalczać. Często sprawa jest warta fatygi, jak w przykładowej sprawie, gdzie kara wraz kosztami przekraczały kwotę 3.150 Euro.

We wpisie Mandat w Niemczech – Jak się odwołać? zostały zdefiniowane podstawowe wymogi dla sporządzenia odwołania od kar nakładanych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii tj. krajach NASu.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

Subskrypcja strony

Wpisz swój adres e-mail, aby zasubskrybować tego bloga i otrzymywać powiadomienia o nowych postach e-mailem.

6 odpowiedzi

  1. Niedawno doszla do mnie informacja,że BAG nie może naliczyć mandatu wiecej niż trzykrotność przewoźnego. Czy jest to prawdą?czy ogolnie przepisy DE to regulują?

    1. Witam, regulacja, o której Pani pisze nie jest mi znana. Jeżeli Pani się natknie na źródło takich informacji, zapraszam do podzielanie się wiedzą. wyrazy szacunku

  2. Witam. Dostałem dzisiaj mandat w wysokości 500euro za nieważne prawo jazdy. W rubryce 11 jest wpisana data 17.04.19r a w rubryce 12 wpisane jest 10.12.19. Czy jest możliwość odwołania się od mandatu. Dodam że wszystkie uprawnienia mam aktualne

    1. Witam, formalnie możliwość istnieje, natomiast w takiej sprawie nasza Kancelaria nie podejmie się działania. Pozdrawiam

  3. Witam podczas transportu została uszkodzona maszyna sprawa została zgłoszona do OCP. A spedycja zabrała 6000 euro z moich wystawionych faktur nie czekając na rozwiązanie sprawy z OCP.. Czu mogą zabrać pieniądze z wystawionych faktur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.