MANDAT W NIEMCZECH

Mandaty nakładane w Niemczech są szczególnie uciążliwe dla polskich przedsiębiorców.

W branży transportowej to powszechna sytuacja, że przy setkach zleceń transportowych realizowanych przez Polski Transport – przy dopinaniu spraw, aby spełnić obwarowania MiLoG, czy francuskiego Loi Macron – może się przytrafić, że pewne wymogi zostaną przeoczone.

bag

Sytuacja standardowa to brak wymaganych dokumentów przez kierowców, przekroczenie czasu jazdy, czy skróconego odpoczynku.

Ale nie tylko, polscy kierowcy wyprzedzają w miejscach i w sposób niedozwolony, prowadzą przeciążone zestawy itd.

O tym jakie zdarzenie są spowodowane, gdy pojazdy są kierowane – przez uczących się realiów funkcjonowania na drogach Europy Zachodniej – kierowców zza wschodniej granicy, najlepiej wiedzą szefowie przedsiębiorstw.

Co warte jednak podkreślenia, nie zawsze mandaty są nakładane w sposób zasadny.

Niemieckie służby chętnie przypisują zamiar popełnienie naruszenia, pomimo że mamy do czynienia z nieumyślnym zachowaniem. Upraszczanie stanów faktycznych i stosowanie interpretacji, która nie jest korzystna kierowcom / firmom transportowym bywa standardem.

Mandaty nałożone w Niemczech można zwalczać. Często sprawa jest warta fatygi, jak w przykładowej sprawie, gdzie kara wraz kosztami przekraczały kwotę 3.150 Euro.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Paweł Wróblewski

ADWOKAT
Jestem Adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze. Zajmuję się prawem karnym, w tym w szczególności tematyką związaną z prawami osób podejrzanych, oskarżonych, a także i skazanych. Ukończyłem polskie studia prawnicze na UAM w Poznaniu oraz niemieckie studia prawnicze na EUV we Frankfurcie.

Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

Dodaj komentarz