Transport a Mandat w Niemczech

Transport a Mandat w Niemczech – pojęcia wzajemnie przenikające się…

W branży transportowej – przy setkach zleceń transportowych realizowanych przez Polski Transport, przy „domykaniu spraw”, aby spełnić obwarowania MiLoG, czy francuskiego Loi Macron – może się przytrafić, że pewne wymogi zostaną przeoczone.

bag

W ramach walki z „dumpingiem socjalnym” organy niemieckie, francuskie, austriackie stosują coraz bardziej restrykcyjną wykładnie przepisów, które dotychczas zdawały się być jednoznaczne. W ferworze walki – łatwo zatem o przypadkowe zaniechanie.

Sytuacja standardowa to brak wymaganych dokumentów przez kierowców, przekroczenie czasu jazdy, czy skróconego odpoczynku. Niekiedy sytuacje są ewidentne, ale nie zawsze.

Transport a Mandat w Niemczech

Należy z całą mocą podkreślić, że nie zawsze mandaty są nakładane w sposób zasadny.

Niemieckie służby chętnie przypisują zamiar popełnienie naruszenia, pomimo że mamy do czynienia z nieumyślnym zachowaniem. Upraszczanie stanów faktycznych i stosowanie interpretacji, która nie jest korzystna kierowcom / firmom transportowym bywa standardem.

Mandaty nałożone w Niemczech można zwalczać. Często sprawa jest warta fatygi, jak w przykładowej sprawie, gdzie kara wraz kosztami przekraczały kwotę 3.150 Euro.

We wpisie Mandat w Niemczech – Jak się odwołać? zostały zdefiniowane podstawowe wymogi dla sporządzenia odwołania od kar nakładanych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii tj. krajach NASu.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Paweł Wróblewski

ADWOKAT
Jestem Adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze. Zajmuję się prawem karnym, w tym w szczególności tematyką związaną z prawami osób podejrzanych, oskarżonych, a także i skazanych. Ukończyłem polskie studia prawnicze na UAM w Poznaniu oraz niemieckie studia prawnicze na EUV we Frankfurcie.

Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

Dodaj komentarz