Osobliwe czasy w Polsce bo…

W trzecim kwartale 2022 roku w Polsce należy porzucić wątpliwości, że zjawisko zwane inflacją lada moment zostanie wyeliminowane. Jako metodę walki z inflacją Narodowy Bank Polski stosuje procedurę podwyższania stóp procentowych, która ma schłodzić gospodarkę, mówiąc wprost: zniechęcić potencjalnych kredytobiorców do zaciągania nowych zobowiązań. Należy jednak zwrócić uwagę, że już obecnie setki tysięcy gospodarstw domowych w Polsce posiada kredyty, które były zaciągane w kompletnie odmiennych warunkach gospodarczych.

Osobliwe czasy w Polsce i co…

Można spodziewać się, że w najbliższym czasie – dość intensywna w ostatnich latach fala upadłości, w tym upadłości konsumenckiej – okaże się być niewielką falą, bowiem nadejdzie prawdziwe tsunami. Dość wyważone spojrzenie uzasadnia następującą tezę. Już na wcześniejszym etapie wielu Polaków zaciągało zobowiązania w taki sposób, że jedna z pensji – zakładam pożycie dwóch osób – miała być w znacznej mierze / bądź w całości przeznaczana na spłatę zobowiązań kredytowych.

Osobliwe czasy w Polsce jak skutek…

Jeżeli obecnie raty kredytu hipotecznego wzrosły dwukrotnie, to łatwo sobie wyobrazić, że jeżeli ktoś płacił ratę w okolicach np. 2400 zł to płatność na poziomie 5000 zł będzie dla niego zabójcza. 

W Polsce nie ma stanu wojny, ale czasy są zdecydowanie osobliwe.

Gdy to konieczne – wiedz co wie adwokat.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Zapoznaj się z naszymi pozostałym publikacjami

Kanał Youtube: MYŚL JAK ADWOKAT

Myśl Jak Adwokat

Subskrypcja strony

Wpisz swój adres e-mail, aby zasubskrybować tego bloga i otrzymywać powiadomienia o nowych postach e-mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.