Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski

Pauperyzacja – młodsza siostra inflacji – starsza siostra upadłości

Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski

Pauperyzacja – pojęcie

Pauperyzacja to proces społeczny polegający na obniżaniu się stopy życiowej jednostek lub zbiorowości. Jest ona typowa dla degradacji społecznej.

Dotychczas wydawało się, że pojęcie to – znane z lekcji języka polskiego – będzie służyć raczej jako hasło przy rozwiązywaniu krzyżówek.

Szokiem była więc konieczność stwierdzenia faktu, że obecnie – w XXI wieku – pauperyzacja powraca jako problem społeczny w Polsce

Pauperyzacja jest pochodną szalejącej inflacji, której wysokość w Polsce – zależnie od tego,
czy uznajemy oficjalne wskaźniki GUS za wiarygodne, czy też poddajemy je w wątpliwość – wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt procent.

Inflacja jednak wcześniej

Ale po kolei: najpierw pojawiła się inflacja, której długotrwałe i uporczywe panowanie, spowodowało, że w przestrzeni ekonomicznej pojawiła się kolejna z sióstr tj. pauperyzacja.

Dawniej pogorszenie się stopy życiowej określonej osoby, czy grupy osób – mówiąc wprost popadnięcie w długi – zazwyczaj oznaczało stałe przejście w orbitę niewypłacalności, wierzycieli, komorników, kar aresztu, licytacji.

Wykonywanie zawodu adwokata i syndyka tj. prowadzenie postępowań z zakresu upadłości konsumenckiej w Gorzowie Wielkopolskim daje określoną i uzasadnioną perspektywę.

Symptomatyczny proces jakim jest pauperyzacja zazwyczaj oznacza zapowiedź kolejnej, niechcianej, choć młodszej siostry jaką jest upadłość.

Tutaj występuje jednak pewna ciekawa zależność.

Triada: Inflacja – Pauperyzacja – Upadłość

O ile uporczywa i długotrwała inflacja z automatu wywołuje pauperyzację, o tyle samo wystąpienie pauperyzacji nie będzie jeszcze oznaczać końca inflacji. 

Natomiast pauperyzacja nie musi wywoływać, ale przy rozsądnym rozważeniu wywołuje upadłość konsumencką. Z kolei upadłość konsumencka zazwyczaj może zakończyć proces pauperyzacji, a przy zmianie nawyków będzie także dobrym narzędziem do walki z inflacją.

Pauperyzacja poprzedza upadłość, ale jednocześnie upadłość konsumencka jest pewnym panaceum na zatrzymanie i odwrócenie procesu zubożenia

Ciężkie terminy

Jak mawiał człowiek o ponadprzeciętnej fantazji:

“nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy boskich auxiliach podnieść nie można”

Upadłość konsumencka w Gorzowie Wielkopolskim daje możliwość oddłużenia i uzyskania nowych narodzin cywilnoprawnych. Tym razem już bez wierzycieli, windykatorów, nękających telefonów itd.

Pamiętaj – gdy to konieczne Myśl Jak Adwokat

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Zapoznaj się z naszymi pozostałym publikacjami

Kanał Youtube: MYŚL JAK ADWOKAT

Myśl Jak Adwokat
Latest posts by Paweł Wróblewski (see all)

Subskrypcja strony

Wpisz swój adres e-mail, aby zasubskrybować tego bloga i otrzymywać powiadomienia o nowych postach e-mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.