Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski

Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski – ale najpierw:

Pauperyzacja – młodsza siostra inflacji – starsza siostra upadłości

Pauperyzacja – pojęcie

Zanim jednak do upadłości, to zwróćmy uwagę na pauperyzację. Pauperyzacja to proces społeczny polegający na obniżaniu się stopy życiowej jednostek lub zbiorowości. Jest ona typowa dla degradacji społecznej.

Dotychczas wydawało się, że pojęcie to – znane z lekcji języka polskiego – będzie służyć raczej jako hasło przy rozwiązywaniu krzyżówek.

Szokiem była więc konieczność stwierdzenia faktu, że obecnie – w XXI wieku – pauperyzacja powraca jako problem społeczny w Polsce

Pauperyzacja jest pochodną szalejącej inflacji, której wysokość w Polsce – zależnie od tego,
czy uznajemy oficjalne wskaźniki GUS za wiarygodne, czy też poddajemy je w wątpliwość – wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt procent.

Inflacja jednak wcześniej – Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski

Ale po kolei: najpierw pojawiła się inflacja, której długotrwałe i uporczywe panowanie, spowodowało, że w przestrzeni ekonomicznej pojawiła się kolejna z sióstr tj. pauperyzacja.

Dawniej pogorszenie się stopy życiowej określonej osoby, czy grupy osób – mówiąc wprost popadnięcie w długi – zazwyczaj oznaczało stałe przejście w orbitę niewypłacalności, wierzycieli, komorników, kar aresztu, licytacji.

Wykonywanie zawodu adwokata i syndyka tj. prowadzenie postępowań z zakresu upadłości konsumenckiej w Gorzowie Wielkopolskim daje określoną i uzasadnioną perspektywę.

Symptomatyczny proces jakim jest pauperyzacja zazwyczaj oznacza zapowiedź kolejnej, niechcianej, choć młodszej siostry jaką jest upadłość.

Tutaj występuje jednak pewna ciekawa zależność.

Triada: Inflacja – Pauperyzacja – Upadłość

O ile uporczywa i długotrwała inflacja z automatu wywołuje pauperyzację, o tyle samo wystąpienie pauperyzacji nie będzie jeszcze oznaczać końca inflacji. 

Natomiast pauperyzacja nie musi wywoływać, ale przy rozsądnym rozważeniu wywołuje upadłość konsumencką. Z kolei upadłość konsumencka zazwyczaj może zakończyć proces pauperyzacji, a przy zmianie nawyków będzie także dobrym narzędziem do walki z inflacją.

Pauperyzacja poprzedza upadłość, ale jednocześnie upadłość konsumencka jest pewnym panaceum na zatrzymanie i odwrócenie procesu zubożenia

Ciężkie terminy – Upadłość konsumencka Gorzów Wielkopolski

Jak mawiał człowiek o ponadprzeciętnej fantazji:

“nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy boskich auxiliach podnieść nie można”

Upadłość konsumencka daje możliwość oddłużenia i uzyskania nowych narodzin cywilnoprawnych. Tym razem już bez wierzycieli, windykatorów, nękających telefonów itd.

O tym jak nie upadać? dowiesz się naszym poście.

Pamiętaj – gdy to konieczne Myśl Jak Adwokat

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Zapoznaj się z naszymi pozostałym publikacjami

Kanał Youtube: MYŚL JAK ADWOKAT

Myśl Jak Adwokat

Subskrypcja strony

Wpisz swój adres e-mail, aby zasubskrybować tego bloga i otrzymywać powiadomienia o nowych postach e-mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.