Poradnik ofiary wypadku drogowego

Wypadek drogowy jest zdarzeniem bardzo stresującym.

Nikt nie przewiduje, że może właśnie jego spotkać. Stres jest związany nie tylko z samym, nagłym zdarzeniem, ale także z bolesnymi i kosztownymi konsekwencjami.

Ważne jest abyś Ty – a jeżeli nie jest to możliwe – Twoi bliscy pamiętali o tym, że z tytułu wypadku drogowego może Tobie przysługiwać odszkodowanie i zadośćuczynienie, a także renta.

Zatem wszystkie ręce na pokład.

Dlaczego?

Dlatego, że w polskich warunkach każdą złotówkę, dolegliwość należy udowodnić.

Zatem zanim będzie za późno…

Jestem poszkodowany wypadkiem drogowym – o czym pamiętać, aby zwiększyć swoje szanse na odszkodowanie i zadośćuczynienie?

Pierwsza zasada jest taka, że w sądzie ważne jest – jak było naprawdę, ale jeszcze ważniejsze jest, co Adwokat będzie mógł w Twoim imieniu udowodnić.

Dlaczego?

Bo sąd wydaje wyrok w oparciu o suche fakty, które są ustalane i wykazywane za pomocą suchych dowodów.

Dlatego:

Jeżeli doznałeś widocznego uszkodzenia ciała, uszczerbku na zdrowiu, ale jednocześnie Twój stan zdrowia pozwala Tobie na wykonanie zdjęcia uszkodzonej w wypadku drogowym kończyny górnej, dolnej pozostałych obrażeń – nie wahaj się, aby wykonać zdjęcie.

Pamiętaj, że w Sądzie za stołem sędziowskim siedzi reprezentant Rzeczypospolitej Polskiej, który jednak jest człowiekiem i któremu będzie po prostu łatwiej sobie wyobrazić jak bardzo się nacierpiałeś, kiedy po prostu zobaczy Twoje zdjęcie dokumentujące doznane obrażenia.

Moja rada: jeżeli jest to możliwe – rób zdjęcia obrażeń lub poproś o ich wykonanie osoby bliskie

Dlatego:

Zbieraj wszelkie rachunki związane z wypadkiem. Poniosłeś koszty związane z zakupem leków, środków opatrunkowych, instrumentami ortopedycznymi, kosztami dojazdów do szpitala / lekarzy, ponosiłeś koszty najęcia osoby, która się Tobą lub Twoim domem zajmowała, gdy Ty nie mogłeś wykonywać podstawowych czynności, ponosiłeś koszty naprawy uszkodzonego pojazdu na wszystko zbieraj rachunki.

Sąd musi oprzeć swoje rozstrzygnięcie na precyzyjnych do bólu szczegółach. Sąd rozliczy każdą przez Ciebie lub w Twoim imieniu wydaną złotówkę.

Moja rada: Polepsz swoja sytuację procesową. Zbieraj rachunki dokumentujące wydatki związane z wypadkiem

Dlatego:

Zbieraj dokumentację medyczną związaną z wypadkiem. Tutaj mam na myśli również wizyty u psychologa czy nawet psychiatry – Twoje uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych.

Wypadek samochodowy to potężna dawka stresu. To ładunek negatywnych przeżyć psychicznych, które mogą mieć ogromne znaczenie na Twoje dalsze życie. Pozwól sobie pomóc – i jeżeli czujesz, że to może być przydatne w pokonaniu traumy po wypadku – udaj się do specjalistów, którzy będą leczyć nie tylko Twoje ciało, ale też i duszę.

Moja rada: Przy żądaniu zadośćuczynienia zaświadczenie o wizytach u psychologa, psychiatry nie pozostanie w sprzeczności z żądaniem pozwu, lecz wzmocni Twoją sytuację procesową w sporze z zakładem ubezpieczeń przy dochodzeniu zapłaty z OC sprawcy.

Adwokat Gorzów Wielkopolski

Kancelaria Adwokacka Gorzów Wielkopolski

Subskrypcja strony

Wpisz swój adres e-mail, aby zasubskrybować tego bloga i otrzymywać powiadomienia o nowych postach e-mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.